2020 SEZONU ÇALIŞMA PLANI

EKRAN BAŞI (ON-LINE) GRUP ÇALIŞMALARI

Can Yetkinleştirme Temel Eğitimi
Gün-Saati: Cuma 11.30 - 13.00 15.01.2021 tarihinde başlayacaktır. Tüm eğitimlere yeni başlayacak ya da daha önce temel eğitime katılmış olan her öğrenciye açıktır.

Can Yetkinleştirme Orta Düzey Eğitimleri
GÜÇ TOPLAMA SOLUNUMU VE SEKİZ BROKAR
Gün-Saati: Çarşamba 11.00 - 13.00
13.01.2021 tarihinde başladı. En son 20.01.2021 tarihinde katılabilirsiniz.

YÜZEN EJDER
Gün-Saati: Pazar 18.00 - 20.00
17.01.2021 tarihinde başlayacaktır. Temel eğitime katılmış olup orta düzeyde eğitim alan ya da ileri düzeye geçmiş olan tüm öğrencilere açıktır.

Fan Teng Gong (Can Yetkinleştirme İleri Düzey Eğitimi)
Gün-Saati: Pazartesi 11.30 - 13.30
Sürüyor. Yalnızca fan teng gong eğitimi görmüş olan öğrenciler katılabilirler.

 

BODRUM'DA DOĞAL ETKİLEŞİMLİ GRUP ÇALIŞMALARI

Dışarı çıkma yasaklarının kaldırımasını bekliyor.

Bireysel ya da Küçük Gruplarla Can Yetkinleştirme Terapisi
(İhtiyaca ve isteğe bağlı olarak özel saatlerde ve mekânlarda ya da ekran başında yürütülen bir çalışmadır. Sıklığı ve süresi yine ihtiyaca göre belirlenir.)

Çigong terapisi programına genel olarak dahili sorunlarda, özellikle de aşağıdaki hastalıklarda başvurabilirsiniz.
Baş Ağrıları
Baş Dönmesi
Sırt ve Bel Ağrıları
Bazı Omurga Sorunları
Uykusuzluk
Şişmanlık
Allerji
Alerjik astım
Zayıflamış Duyular
Beden Kimyasının Bozukluğu
Grip
Soğukalgınlığı
Yüksek tansiyon
Düşük Tansiyon
Kronik hazımsızlık
Gastroptoz (Mide Düşüklüğü)
Kronik Peklik
Kronik Kan Dolaşımı Yetersizliği
Kronik Yorgunluk
Kas, Tendon Zayıflıkları, Sarkmaları
Nevrasteni (Asabîlik)
Sinüzit
Reflü
Aşırılık ya da Azlık Halleri (Hipo- , hiper- )
Ağrılı Regl Dönemi
Kemoterapinin Yan Etkileri
Kanser
Multipl Skleroz
Aids

 

Yeterli sayıda katılımcı toplandıkça çeşitli yeni gruplar açılacaktır.

TR-temel.png

Temel Düzey Can Yetkinleştirme Eğitimi

 

TR-orta.png

Orta Düzey Can Yetkinleştirme Eğitimi

Çizimde göreceğiniz alıştırma sistemlerinden seçebilirsiniz. İlk iki can yetkinleştirme temel eğitimi grubunun eğitimleri bittikten sonra bu düzeyin eğitimleri başlayacaktır.

 

TR-ileri.png

İleri Düzey Can Yetkinleştirme Eğitimi

Çizimde göreceğiniz alıştırma sistemlerinden seçebilirsiniz.

 

SOSYAL YALITIMDAN DOLAYI ASKIYA ALINMIŞ ÇALIŞMALAR

Zen Şiatsu

 

Lütfen çalışmalara katılmadan önce aşağıdaki 'Çalışmaya Katılacak Dostların Dikkatine' başlıklı metni dikkatle okuyup değerlendiriniz.

 

Etkinlik adres(ler)ini lütfen sorunuz.

 

 

Çalışmalara Katılacak Dostların Dikkatine

Öğrenmeye karar verdiğiniz sanatı yaşama geçirmek öğrenmenizin asıl nedenidir. Kurstan kursa sıçrama anlayışı hiçbir bilim ya da sanat uygulamasına yakışmaz. İstediğiniz her sanatı, her uygulamayı tabiî ki öğreniniz, ancak sıraya koyunuz. Bir, iki programdan fazlasına aynı zaman diliminde katılmaya çalışmayınız. Nasıl, bir resim kursuna resim yapabilmek ve resim sanatı kültürünüzü geliştirebilmek, bir İspanyolca kursuna İspanyolca konuşup anlaşabilmek, bu dilde iletişim kurabilmek ya da bu alanın dilbilimini öğrenmek gibi amaçlarla gidiyorsanız, çigonga, taici çüen ve / ya da şiatsu grup çalışmalarına bu sanatları düzenli uygulamaya başlayıp yaşam kalitenizi arttırmak, hem kendinize hem çevrenizdekilere hizmet etmek amacıyla geldiğinizi hatırlayınız. Hem sağlığınızı güçlendiriniz hem de ruhunuzu eğitip geliştiriniz, çevrenize örnek oluşturunuz, yalnızca kendiniz için var değilsiniz.

Hangi program olursa olsun, katılmaya karar verirken lütfen öğreneceğiniz sanat için gerektiği kadar zaman ayırabileceğinizden emin olunuz. Hem okulumuzda çalışmalara katılmak hem de gerek iyice öğrenmek gerekse uygulamak amacıyla okuldaki çalışma(lar) dışında, evinizde ya da başka bir açık ya da kapalı mekânda düzenli uygulama yapmak için zaman ayırıp ayıramayacağınızı iyi düşününüz, çünkü bu sanatları anca kung-fu anlayışıyla (emek ve zaman harcayarak) öğrenebilirsiniz.

Grup çalışmalarımızdan amaç yalnızca teknik öğretmek değil, tekniği yalnız başınıza da iyi düzeyde yapabilir hale getirmek ve ardındaki yaşam görüşünü kazandırmaktır. Hedefimiz bununla başlar, ardından öğrendiğiniz ve belirlediğiniz alıştırma sistem(ler)ini yaşamınıza geçirmeniz, günlük yaşamanızın doğal parçası haline getirmenizle sürer. Öğrendiğiniz ve iyi düzeyde yapabilir hale geldiğiniz alıştırmaların - okulun da hedeflediği gibi - yaşam kalitenizi arttırmasını, ruhsal - bedensel gelişmenizi sağlamasını istiyorsanız, ideal olarak günlük düzenle uygulamanızı bekleyeceğiz, çünkü anca "yediğiniz yemek sizi doyuracaktır". Düzensiz uygulamalar geri götürür ve sağlığınıza iyi gelmez.

Bu amaçla lütfen çalışmalara, dersleri ve belirlenen başlangıç zamanlarını kaçırmadan gelmeye, derslere, bitene kadar katılmaya gayret ediniz ve öğrenirken sık sık başvurduğumuz tekrarlarda sabır gösteriniz, çünkü bu tekrarlar uygulamanızı iyileştirip sizi ustalaştırır.

Düşünceleriniz ileride, gelecekteki hedeflerde değil, içinde olduğunuz anda olsun. O gün itibarıyla çalışmanızı yapınız ve düzeyiniz konusundaki kaygılarınızdan kurtulunuz. Kusursuzluğu amaç edinmiyoruz, hiçbir zaman kaygı, tasa beslemeyiniz, yaşamın akışına güveniniz.

Size yaşam kalitesi ve anlayışı getirecek olan bu sanatları çalışırken bu uğurda emek - zaman vermiş ve bu kültürel hazineyi günümüze ulaştırmış olan tüm ustaları güzel duygularla anıp onurlandırınız ve günümüzde bu hizmeti veren ustaların ve öğretmenlerin haklarını teslim ediniz.

 

İletişim Formu