2019 SEZONU ÇALIŞMA PLANI

 

Çalışmalarımızı çoğunlukla grupça yapıyoruz. Okulumuz etkinliklerini, Bodrum merkezli sürdürmektedir. Bununla birlikte İstanbul ve Ankara'da da etkinlikler düzenliyoruz.

Lütfen çalışmalara katılmadan önce aşağıdaki 'Çalışmaya Katılacak Dostların Dikkatine' başlıklı metni dikkatle okuyup değerlendiriniz.

 

Çalışma Planı

GÜRECE

Temel Can Yetkinleştirme
(Çigong ve taici çüen grup çalışmalarına katılım için ön koşul)
Salı günleri 16.30 - 18.00
Cumartesi günleri (hafta içi çalışanlar için) 10.00 - 11.30
Öğretmen: Hakan Onum

Can Yetkinleştirme (1. Modül)
Salı günleri 12.30 - 14.00
Cumartesi günleri (hafta içi çalışanlar için) 12.30 - 14.00
Öğretmen: Hakan Onum

Can Yetkinleştirme (2. Modül)
Cuma günleri 10.00 - 11.30
Cumartesi günleri (hafta içi çalışanlar için) 12.30 - 14.00
Öğretmen: Hakan Onum

Can Yetkinleştirme (1. İyileşme Modülü)
Çarşamba günleri 10.00 - 11.30
Öğretmen: Hakan Onum

Can Yetkinleştirme (2. İyileşme Modülü)
Pazartesi günleri 10.00 - 11.30
Öğretmen: Hakan Onum

Can Yetkinleştirme (Ruhsal Modül)
Perşembe günleri 16.15 - 18.00
Öğretmen: Hakan Onum

Taici Çüen (88) Uzun Dizi
Pazartesi 12.00 - 14.00
Öğretmen: Hakan Onum

Zen Şiatsu
Uygulayıcı ve uygulanan olarak partnerli çalışılır. Roller değiş tokuş edildiği için her bir çalışma iki buçuk, üç saat sürer. Öğretim altı buçuk, yedi ay sürecektir.
Şiatsunun ağırlıklı olarak Zen okulunun, kısmen de çıplak ayakla şiatsu ve akupresör okulunun uygulamaları öğretilmektedir. Hazırlanma ve giriş uygulamaları ile dört ayrı pozisyonda şiatsu uygulamalarının eğitimini içerir.
Çarşamba 11.30 - 14.00
Öğretmen: Hakan Onum

 

CAN YETKİNLEŞTİRME TERAPİLERİ

AŞAĞIDAKİ BEŞ PROGRAM GRUPÇA ÇALIŞILIR. Hastalık ve rahatsızlık durumlarında hepsi de, klinik deney ve gözlemlerle güçlü iyileştirici etkileri görülüp kabul edilmiş can yetkinleştirme alıştırma sistemlerini öğretiyoruz. Tıbbî can yetkinleştirme terapilerinde herhangi bir ilâç ya da bir ışıma verilmez, herhangi bir teknolojik donanım kullanılmaz, HASTAYA YALNIZCA VE YALNIZCA, KENDİ DOĞAL OLANAKLARINI KULLANARAK İYİLEŞECEĞİ TEKNİK BİR YÖNERGE DİZİSİ VERİLİR. Yönergelere uyan hastaların iyileşme şansları ileri düzeyde yükselir.

CY-Yüksek Tansiyon
Cuma günleri 10.00 - 11.00
Öğretmen: Hakan Onum

CY-Reflü, Allerji
Cuma günleri 12.00 - 13.30
Öğretmen: Hakan Onum

CY-Sinüzit
Perşembe günleri 12.00 - 13.00
Öğretmen: Hakan Onum

CY-Onko
Cuma günleri 16.30 - 18.00
Öğretmen: Hakan Onum

CY-MS, Alzheimer, ALS, Parkinson
Çarşamba günleri 16.30 - 18.00… 18.30
Öğretmen: Hakan Onum

 

Can Yetkinleştirme Özel Terapisi

Özel ders grubundadır. Yalnızca çeşitli hastalıklarını geçirmek, iyileşmek amacıyla gelecek olan katılımcılara açıktır. Hastalığınızın ilerlememesi açısından en kısa sürede başlamanız önerilir.

Çigong terapisi dahilî hastalıklar ve rahatsızlıklarda görülen tıbbî tedaviyi büyük ölçüde desteklemek amacıyla ya da ana iyileşme yolu olarak öğretilmektedir. Çeşitli (hastalık örüntülerini) atma, (taze yaşam enerjisi) kazanma ve (fizyoloji) düzenleme tekniklerinin yer aldığı uygulamalardan meydana gelir. Bazı rahatsızlık ya da hastalıklarda uygun diyet düzenlemesiyle birlikte uygulanırsa, etkinlikleri artar.

Miyom, kist, tümör, kanser durumlarında ve kemoterapi görecek ya da görmekte olan katılımcılar için seçilmiş uygulamalar hastalıklı olumsuz enerji birikimlerini attırmaya, oksijenlenmeyi arttırarak kistik ya da tümörel hücrelerin bağışıklık sistemine karşı gösterdiği direnci kırmaya ve sağlıklı, yeni yaşam enerjisi oluşturmaya yarayan bir dizi tıbbî çigong alıştırmasından meydana gelir. Görülen tıbbî tedaviyi, alınan ilâçların yan etkilerini ileri ölçüde azaltarak desteklediği gibi ana iyileşme yolu olarak da başarıyla kullanılır. Özel diyet düzenlemesiyle birlikte uygulanırsa, etkinliklari artar.

Çigong terapisi programına genel olarak dahili sorunlarda, özellikle de aşağıdaki hastalıklarda başvurabilirsiniz.
Baş Ağrıları
Baş Dönmesi
Sırt ve Bel Ağrıları
Bazı Omurga Sorunları
Uykusuzluk
Şişmanlık
Allerji
Alerjik astım
Zayıflamış Duyular
Beden Kimyasının Bozukluğu
Grip
Soğukalgınlığı
Yüksek tansiyon
Düşük Tansiyon
Kronik hazımsızlık
Gastroptoz (Mide Düşüklüğü)
Kronik Peklik
Kronik Kan Dolaşımı Yetersizliği
Kronik Yorgunluk
Kas, Tendon Zayıflıkları, Sarkmaları
Nevrasteni (Asabîlik)
Sinüzit
Reflü
Aşırılık ya da Azlık Halleri (Hipo- , hiper- )
Ağrılı Regl Dönemi
Kemoterapinin Yan Etkileri
Kanser
Multipl Skleroz
Aids

Öğretmen: Hakan Onum

 

Özel Çigong Dersi

Öğretmen: Hakan Onum

 

Can Yetkinleştirme Öğretmenliği Eğitimi

Ayrıntılı bilgi almak için lütfen telefon ediniz.

Öğretmen: Hakan Onum

 

FENG ŞUİ DANIŞMANLIĞI

Feng şui yerleşim sanatıdır. Arazi seçimi, evlerin tasarlanması, eşyaların yerleştirilmesi ve kişisel yönlerin belirlenmesi uygulamalarını öğretir. Danışmanlık hizmeti, evlere, yerleşim alanlarına gidilerek verilir.


Danışman: Hakan Onum

 

 

Vadi Ruhu Çigong Okulu
Etkinlik adres(ler)ini lütfen sorunuz.

 

 

Çalışmalara Katılacak Dostların Dikkatine...

Öğrenmeye karar verdiğiniz sanatı yaşama geçirmek öğrenmenizin asıl nedenidir. Kurstan kursa sıçrama anlayışı hiçbir bilim ya da sanat uygulamasına yakışmaz. İstediğiniz her sanatı, her uygulamayı tabiî ki öğreniniz, ancak sıraya koyunuz. Bir, iki programdan fazlasına aynı zaman diliminde katılmaya çalışmayınız. Nasıl, bir resim kursuna resim yapabilmek ve resim sanatı kültürünüzü geliştirebilmek, bir İspanyolca kursuna İspanyolca konuşup anlaşabilmek, bu dilde iletişim kurabilmek ya da bu alanın dilbilimini öğrenmek gibi amaçlarla gidiyorsanız, çigonga, taici çüen ve / ya da şiatsu grup çalışmalarına bu sanatları düzenli uygulamaya başlayıp yaşam kalitenizi arttırmak, hem kendinize hem çevrenizdekilere hizmet etmek amacıyla geldiğinizi hatırlayınız. Hem sağlığınızı güçlendiriniz hem de ruhunuzu eğitip geliştiriniz, çevrenize örnek oluşturunuz, yalnızca kendiniz için var değilsiniz.

Hangi program olursa olsun, katılmaya karar verirken lütfen öğreneceğiniz sanat için gerektiği kadar zaman ayırabileceğinizden emin olunuz. Hem okulumuzda çalışmalara katılmak hem de gerek iyice öğrenmek gerekse uygulamak amacıyla okuldaki çalışma(lar) dışında, evinizde ya da başka bir açık ya da kapalı mekânda düzenli uygulama yapmak için zaman ayırıp ayıramayacağınızı iyi düşününüz, çünkü bu sanatları anca kung-fu anlayışıyla (emek ve zaman harcayarak) öğrenebilirsiniz.

Grup çalışmalarımızdan amaç yalnızca teknik öğretmek değil, tekniği yalnız başınıza da iyi düzeyde yapabilir hale getirmek ve ardındaki yaşam görüşünü kazandırmaktır. Hedefimiz bununla başlar, ardından öğrendiğiniz ve belirlediğiniz alıştırma sistem(ler)ini yaşamınıza geçirmeniz, günlük yaşamanızın doğal parçası haline getirmenizle sürer. Öğrendiğiniz ve iyi düzeyde yapabilir hale geldiğiniz alıştırmaların - okulun da hedeflediği gibi - yaşam kalitenizi arttırmasını, ruhsal - bedensel gelişmenizi sağlamasını istiyorsanız, ideal olarak günlük düzenle uygulamanızı bekleyeceğiz, çünkü anca "yediğiniz yemek sizi doyuracaktır". Düzensiz uygulamalar geri götürür ve sağlığınıza iyi gelmez.

Bu amaçla lütfen çalışmalara, dersleri ve belirlenen başlangıç zamanlarını kaçırmadan gelmeye, derslere, bitene kadar katılmaya gayret ediniz ve öğrenirken sık sık başvurduğumuz tekrarlarda sabır gösteriniz, çünkü bu tekrarlar uygulamanızı iyileştirip sizi ustalaştırır.

Düşünceleriniz ileride, gelecekteki hedeflerde değil, içinde olduğunuz anda olsun. O gün itibarıyla çalışmanızı yapınız ve düzeyiniz konusundaki kaygılarınızdan kurtulunuz. Kusursuzluğu amaç edinmiyoruz, hiçbir zaman kaygı, tasa beslemeyiniz, yaşamın akışına güveniniz.

Size yaşam kalitesi ve anlayışı getirecek olan bu sanatları çalışırken bu uğurda emek - zaman vermiş ve bu kültürel hazineyi günümüze ulaştırmış olan tüm ustaları güzel duygularla anıp onurlandırınız ve günümüzde bu hizmeti veren ustaların ve öğretmenlerin haklarını teslim ediniz.

 

İletişim Formu