VADİ RUHU'NDA GÜNCEL GELİŞMELER

 

KIŞ SÜRESİNCE ÇALIŞMALARIMIZI GÜRECE'DEKİ YERİMİZDE YAPACAĞIZ.

PROGRAMIMIZA BEŞ FARKLI CAN YETKİNLEŞTİRME TERAPİSİ KOYDUK. Hepsi de alanlarında iddialı tıbbî can yetkinleştirme alıştırmalardır ve hastalar çalışma yönergelerine uyarak çalışırlarsa, iyileşme şansları pek yükselir.
CY-Yüksek Tansiyon
CY-Reflü, Allerji
CY-Sinüzit
CY-Onko
CY-MS, Alzheimer, ALS, Parkinson

Adresi lütfen 0 555 594 56 76 numaralı telefondan öğreniniz.

 

İSTANBUL, İZMİR VE ANKARA'DA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLİYORUZ.

 

İzmir'de Etkinlik

Zamanlama
09, 10 Şubat 2019 Toplam 6 Saat

Katılım Ücreti
Kişi Başı 600. – TL

Katılımcı Sayısı
6 (en az) - 12 (en fazla) kişi

Başvuruda bulunnmak ve / ya da bilgi almak için lütfen afişteki numarayı arayınız.

Yüzen Ejder

Antik bir Çin alıştırmasıdır, Daocu gelenek tarafından bize ulaştırılmıştır. Uygulaması üç aşamaya ayrılır: Bir hazırlık alıştırması olan ilki, “Süzülen Ejder Canla Besleniyor” adıyla anılır ve özel bir soluma yöntemidir. İkincisi Yüzen Ejder alıştırmasının kendisidir. Sonuncusu, diğer alıştırmalarda ortaya çıkarılan enerjinin alt can alanında (dantiende) depolanması için yapılır. Buna, “Oturan Ejder Meditasyonu” denir.

Yüzen ejder alıştırması yılanların (efsanevi ejderin) yüzme hareketlerine öykünerek bedeni ve omurgayı belli bir ritmle oynatarak yapılan yarı hareketli bir çigong dizisidir. Genellikle kısa hareket devirlerini yineleyerek beş dakikadan yirmi dakikaya kadar sürebilen sürelerde yapılır. Gevşeme yeteneğini iyileştirir, solunum (akciğerler), sindirim sistemlerini ve böbrekleri güçlendirir, enerji verir, pekliği azaltır ve giderir, salgı bezlerini uyararak besinlerin yakılma sürecini güçlendirdiği için diyet uygulamaya gerek bırakmadan kilo verdirip uygun kiloya getirir, derideki sorunları gidererek canlandırır, yeterli sıklıkta çalışılırsa, yaşlılığa bağlı kırışıklıkları giderir, dikey can kanallarındaki yaşam enerjisi akışını canlandırır, omurga ve sinir sistemine faydalı olur.

Kolayca öğrenilip yapılabilir, hoşa giden faydalı sonuçları, alıştırmalara başlanır başlanmaz alınır. Gayretle ve düzenli çalışılırsa, Yüzen Ejder sağlığı düzeltme, bedensel görünüşü iyileştirme ve esenliği teşvik etme gücü verir. Özellikle cildi iyileştirtmesi ve kiloyu diyetsiz kontrol altında tutturması ile ünlüdür. Ancak Yüzen Ejderin ana hedefi yaşam enerjisinin, üretimini arttırmak ve tüm bedende dönüp dolaşmasını güçlendirmektir.

 

TÜM ÇİGONG, TAİCİ ÇÜEN VE BENZERİ İÇSEL SANATLARIN ÖĞRETMENLERİ OLARAK YURT ÇAPINDA BİR GİRİŞİME İMZA ATTIK,

ÖNCE 2016 YILININ AĞUSTOS AYININ SONLARINDA ÖDEMİŞ BOZDAĞ'DA YAKLAŞIK OLARAK ON ÖĞRETMEN OLARAK TOPLANDIK VE İÇSEL SANATLARI SEVEN, YAŞAMINA MAL ETMEK İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZLA BULUŞUP TERTEMİZ ORMAN VE TAM BİR DOSTLUK HAVASINDA DÖRT TAM GÜN ÇEŞİTLİ ÇİGONG SİSTEMLERİNİ VE TAİCİ ÇÜEN STİLLERİNİ ÇALIŞTIK. Sekiz içsel sanatlar öğretmeni olarak INTERNA'yı kurduk.

ARDINDAN 2017 YILININ HAZİRAN AYINDA INTERNA ADI ALTINDA DAHA DA ORGANİZE OLARAK İZMİT KARTEPE'DE (KARTEPE GREENPARK RESORT HOTEL'DE YİNE TÜRKİYE ÇAPINDA İKİNCİ BULUŞMAMIZI AYNI BİRLİK RUHUNDA VE FESTİVAL HAVASINDA GERÇEKLEŞTİRDİK. ÜÇÜNCÜ OLARAK İZMİR ÖZDERE'DE ARIA CLAROS HOTEL'DE MAYIS SONU, 2018 YILININ HAZİRAN BAŞINDA ÜÇÜNCÜSÜNÜ DÜZENLEDİK. KATILIMCI SAYISI YÜKSELDİ. AŞAĞIDA DÖRDÜNCÜ TOPLANMAMIZ İLE İLGİLİ BİLGİLERİ BULACAKSINIZ.

INTERNA 4. Etkinlik

4. INTERNA ULUSLARARASI TAI CHI ve QIGONG FESTİVALİ (18-21 Nisan 2019. Darıca - İzmit)

Her geçen gün daha fazla insan tarafından ilgi duyulan Tai Chi ve Qigong’un Türkiyemiz'deki geniş katılımlı ilk ve tek etkinliği, aynı zamanda içsel sanatlar gündeminin bir geleneği haline gelen buluşmalarımızın dördüncüsü 18-21 Nisan tarihleri arasında İzmit Darıca, Hegsagone Marine Hotel’de gerçekleşiyor.

3 gece, 4 gün sürecek ve daha önceden bir deneyim gerektirmeyen bu etkinlikte İstanbul sayfiyesinde, sakin bir ortam ve sahil havasında, Tai Chi ve Qigong alanında onlarca farklı paylaşımcının derslerine ve sunumlarına katılabilecek, çeşitli Tai Chi enstrümanlarıyla tanışacak, karşılıklı sohbet, uzak doğu kaligrafisi ve çay seremonisi gibi faaliyetlere katılabilecek, bireysel seanslardan faydalanma imkanı bulabileceksiniz. Şimdiden ajandanıza notunuzu almanızı ve erken rezervasyon fiyat indirimi fırsatını kaçırmamanızı öneriyoruz.

İNDİRİMLİ ÜCRET FIRSATINDAN FAYDALANIN!..
4. INTERNA Tai Chi & Qigong Buluşması
Tarih: 18-21 Nisan 2019
Yer: İzmit Darıca, Hegsagone Marine Hotel. www.hegsagone.com
İndirimli Ücret: 1100 TL (2 kişilik odalarda kişi başı 3 gece, 4 günlük katılım, tam pansiyon konaklama, 18 Mart tarihine kadar yapılacak rezervasyonlar için geçerlidir. Odada tek başına kalmak isteyenler için indirimli ücret 1500 TL'dir. Detayları aşağıda bulacaksınız.
REZERVASYON:
Rezervasyon yaptırmak için Hotel Hegsagone Marine (www.hegsagone.com - 262 653 5959) ile iletişime geçip "interna" rumuzu ile rezervasyon yaptırabilirsiniz. *** ÖNEMLİ: Eğer INTERNA üyesi bir eğitmen ile Tai Chi veya Qigong çalışıyorsanız ilave ücret avantajlarından faydalanmak için rezervasyon yaptırmadan önce mutlaka kendisiyle temasa geçiniz. INTERNA üyelerinin listesini görmek için www.interna.org/tr/interna-paylasimcilari
ÖNEMLİ NOTLAR:
Kampa katılım için deneyim gerekmemektedir. Kampa istisnasız herkes katılabilir. Etkinliğin tamamı yerine günlük bazda da katılım mümkündür. Ancak konaklanacak tesisinin yatak kapasitesi sınırlı olduğundan rezervasyonunuzu erkenden yaptırmanızı tavsiye ederiz. Birden fazla kişilik oda için rezervasyon yaptırdıysanız otele giriş esnasında, odayı paylaşacağınız kişiyle organize olarak oda kaydınızı birlikte yaptırmanız gerekmektedir. Birlikte kalacağınız kişiyi otele bildirmemeniz halinde otel herhangi bir katılımcıyla sizi aynı odaya yerleştirme yoluna gidecektir. Yanınızda her hava şartına uygun giysi getirmenizi öneriyoruz.
Bilgi için: (553) 215 5263 - (555) 594 5676 - interna@interna.org

ULAŞIM:
Etkinlik mekanına en etkin ulaşım yöntemi havayolu ya da özel araçladır. Sabiha Gökçen Havaalanından otele ulaşım 20 dk mesafede olup toplu gelişlerle taksi ile gelinmesi avantajlı olacaktır. Ayrıca İstanbul'un 2 yakasından ektinlik süresince günde en az 1 defa geliş ve dönüş servis hizmeti verilmesi planlanmaktadır. Ulaşımla ilgili detaylı bilgi yine buradan paylaşılacaktır. Harita için https://goo.gl/maps/UFfiakL5koR2

PROGRAM:
Buluşmamız, INTERNA Platformu üyesi yerli ve yabancı 20'ye yakın deneyimli paylaşımcının yer alacağı onlarca uygulamalı ders, atölye, sunum, etkinlik, gösteri ve soru-cevap oturumlarından oluşmaktadır. Etkinliğimizde dersler günün çok erken saatlerinde başlayıp geç vakte kadar devam edecektir. Herkes neredeyse aralıksız sürecek etkinliklerden dilediğine katılabilir ya da samimi ortamda zamanının tadını çıkarmayı tercih edebilir.

Program içerikleri kesinleştiğinde buradan yayınlanacaktır.

FİYAT TABLOSU:
Fiyatlar tam pansiyon kişi başı konaklama, etkinliklere katılım ücreti içindir ve KDV dahildir.
18 Mart'a kadar erken rezervasyonlar:
İki kişilik oda: 1100 TL (günlük: 370 TL)
Tek kişilik oda: 1500 TL (günlük 500 TL)

18 Mart'tan sonraki rezervasyonlar:
İki kişilik oda: 1550 TL (günlük: 520 TL)
Tek kişilik oda: 1900 TL (günlük 640 TL)

INTERNA

Türkiye'de ve farklı ülkelerde faal yirmi kadar Tai Chi ve Qigong eğitmeninin bir araya gelerek oluşturduğu bir girişimdir. Türkiye'nin taici, çigong ve içsel sanatlar platformudur. Bu Facebook grup sayfası Türkiye'nin tüm içsel sanatlardaki takvimini takip edebileceğiniz ortak buluşma ve hareket noktasıdır. Taici olsun, çigong olsun paylaşımlarınız için platformumuzu kullanabilir, yeni arkadaşlıklar kurabilir, etkinlikleri takip edebilirsiniz. Sorularınıza cevap bulabileceğiniz bir platform oluşturabilmekten de memnuniyet duyacağız.

TEMEL ANLAYIŞIMIZ, BUNDAN SONRA HİÇBİRİMİZİN YALNIZ OLMADIĞIDIR.

www.interna.org adresli sitemizi ziyaret etmenizi öneririz.

FACEBOOK'TA BİR GRUBUMUZ VAR.

"Youtube"da https://www.youtube.com/channel/UCEtT9douhssKO6XcNuiX2pQ adresindeyiz.

 

YENİ SEZON BODRUM ETKİNLİKLERİMİZ

Güncel çalışma planını Çalışma Planı başlıklı sayfaya giderek öğrenebilirsiniz.

 

YENİ SEZON BODRUM DIŞI ETKİNLİKLERİMİZİ BİLDİRECEĞİZ.

 

SİTEMİZE BİR BELGELİK SAYFASI EKLEDİK.

 

 

"Facebook"ta grubumuz var:
https://www.facebook.com/groups/274421069249285/
Ayrıca 2015 yılının Mart ayında bir sayfamız oldu:
https://www.facebook.com/vadiruhusayfasi

 

 

Çalışmaların gün ve saatleri için lütfen Çalışma Planı sayfasına, katılım tutarlarını öğrenmek için Katılım Tutarları sayfasına bakınız.

Çalışmalara katılma kararı vermeden önce lütfen Çalışma Planı sayfasındaki 'Çalışmalara Katılacak Dostların Dikkatine ...' başlıklı metni okuyunuz, önemlidir.

Vadi Ruhu Çigong Okulu'nun eğitim verdiği yerlerin adreslerini çalışmalara katılmaya karar vermeniz durumunda lütfen sorarak öğreniniz.

Hızlı iletişim için yüz bankasındaki (facebook) Vadi Ruhu Çigong Okulu adlı gruba üye olabilirsiniz. Üye olurken lütfen gerçek ad ve soyadınızı belirtiniz.

 

 

İletişim Formu