VADİ RUHU'NDA GÜNCEL GELİŞMELER

 

BODRUM'DAKİ AYRINTILI ETKİNLİKLERİMİZ BUNDAN SONRA MAKSİMUM YAŞAM'DA

VADİ RUHU Çigong Okulu - MAKSİMUM YAŞAM İşbirliği

Dahilî tıp ve kalp, damar alanlarında uzman Dr. Halil Ertürk, klinik psikolog Dilek Yörük, içsel sanatlar eğitmen ve terapisti Hakan Onum, İyengar Yoga eğitmeni Natalia Doğru, beslenme uzmanı diyetisyen Büşra Pehlivan, gastronom Pelin Dumanlı, hemşirelerimiz Kadriye Macit ve Ayşe Özge Öncel, misafir ilişkileri ve organizasyonda Ezgi Karayün ile oluşmaya başlayan ekibimize akupunktur uzmanı ve zaman içinde tamamlayıcı / alternatif tıp alanlarından uzmanlar da katılacaktır.

http://www.maksimumyasam.com

MAKSİMUM YAŞAM MERKEZİ
Konacık Mahallesi Seyit Onbaşı Caddesi No:33-E/1
Bodrum - Muğla
Tel: 0 252 363 79 33

www.maksimumyasam.com adresli siteyi ziyaret etmenizi öneririz.

VADİ RUHU Çigong Okulu 2017 yılının Kasım ayından başlayarak Bodrum'da bütünleyici tıp hizmetleri verecek olan MAKSİMUM YAŞAM MERKEZİ'nde hizmet vermeye başladı. Modern, geleneksel ve tamamlayıcı tıp mensubu bir ekiple ortak çalışmalar içinde geniş kapsamlı yaşam eksenli bir dizi paket program, tanıtım ve doğa turizmini de içeren gerek koruyucu sağlık, gerekse tedavi amaçlı uygulamalar sunmaya başladı. Çarşamba günleri sunumlar, genellikle Perşembe günleri mutfak atölyeleri yapılıyor, genellikle Cumartesi günleri tanıtım dersleri veriliyor. Bodrum dışından gelecek olanlar için ise bir haftalık bir konaklama ve doğa turizmi yaşam geçirilecek; ilginizi bekleriz.

 

İSTANBUL VE ANKARA'DA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLİYORUZ.

 

TÜM ÇİGONG, TAİCİ ÇÜEN VE BENZERİ İÇSEL SANATLARIN ÖĞRETMENLERİ OLARAK YURT ÇAPINDA BİR GİRİŞİME İMZA ATTIK,

ÖNCE 2016 YILININ AĞUSTOS AYININ SONLARINDA ÖDEMİŞ BOZDAĞ'DA YAKLAŞIK OLARAK ON ÖĞRETMEN OLARAK TOPLANDIK VE İÇSEL SANATLARI SEVEN, YAŞAMINA MAL ETMEK İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZLA BULUŞUP TERTEMİZ ORMAN VE TAM BİR DOSTLUK HAVASINDA DÖRT TAM GÜN ÇEŞİTLİ ÇİGONG SİSTEMLERİNİ VE TAİCİ ÇÜEN STİLLERİNİ ÇALIŞTIK.

ARDINDAN 2017 YILININ HAZİRAN AYINDA INTERNA ADI ALTINDA DAHA DA ORGANİZE OLARAK İZMİT KARTEPE'DE (KARTEPE GREENPARK RESORT HOTEL'DE YİNE TÜRKİYE ÇAPINDA İKİNCİ BULUŞMAMIZI AYNI BİRLİK RUHUNDA VE FESTİVAL HAVASINDA GERÇEKLEŞTİRDİK.
ŞİMDİ İZMİR ÖZDERE'DE ARIA CLAROS HOTEL'DE MAYIS SONU, HAZİRAN BAŞINA DENK GELEN BİR TARİHTE ÜÇÜNCÜSÜNÜ DÜZENLİYORUZ.

INTERNA

Türkiye'de ve farklı ülkelerde faal yirmi kadar Tai Chi ve Qigong eğitmeninin bir araya gelerek oluşturduğu bir girişimdir. Türkiye'nin taici, çigong ve içsel sanatlar platformudur. Bu Facebook grup sayfası Türkiye'nin tüm içsel sanatlardaki takvimini takip edebileceğiniz ortak buluşma ve hareket noktasıdır. Taici olsun, çigong olsun paylaşımlarınız için platformumuzu kullanabilir, yeni arkadaşlıklar kurabilir, etkinlikleri takip edebilirsiniz. Sorularınıza cevap bulabileceğiniz bir platform oluşturabilmekten de memnuniyet duyacağız.

TEMEL ANLAYIŞIMIZ, BUNDAN SONRA HİÇBİRİMİZİN YALNIZ OLMADIĞIDIR.

www.interna.org adresli sitemizi ziyaret etmenizi öneririz.

FACEBOOK'TA BİR GRUBUMUZ VAR.

"Youtube"da https://www.youtube.com/channel/UCEtT9douhssKO6XcNuiX2pQ adresindeyiz.

 

BODRUM DIŞI ETKİNLİKLER

VADİ RUHU Çigong Okulu İstanbul 10. Etkinliği

28, 29 Nisan 2018
Kalp Okulu, Mara Dilek Ülkü Çayır Çimen Sokak Emlak Bankası Evleri A1 Blok Kat:4 Daire:18 Levent

Guigen Çigong (Kaynağa Dönüş Yetkinleşmesi)
Cumartesi ve Pazar 10.00 - 12.00 ve 13.00 - 15.00 arasında toplam sekiz saat sürecek.
Katılım Ücreti: 700. - TL

Ödeme
(En geç 30 Mart 2018, Cuma)
Yapı ve Kredi Bankası, Bodrum Karya Şubesi, Şube No: 962
Mehmet Hakan Onum adına 45476852 numaralı bireysel hesap
IBAN TR08 0006 7010 0000 0045 4768 52

Kaynağa Dönüş Yetkinleşmesi (Guigen Qigong)

Çince Guigen kaynağa dönüş anlamına gelir. Yirminci yüzyılın sonlarında Pekin'deki Şi Yuen Hastanesi'nin Çigong Departmanı'nda geleneksel Çin tıbbı hekimi Su Hongtao'nun yirmi yıllık araştırma ve deneyimlerinin sonucunda geliştirdiği tıbbî bir can yetkinleştirme sistemidir. Her türden süreğen hastalık çeken hastaları iyileştirmek için kullanıldığı gibi sağlıklı insanların sağlık düzeylerini ilerletir ve üst düzeyli duyuları geliştirir.

Doktor Su'nun, "yokluk en iyi tıptır" deyişi bu alıştırma sisteminin ana fikrini anlatır. Yokluk haline eriştiğiniz zaman yaradılışın ilksel kaynağıyla birsinizdir. Bilincin bu halinde gizil güç sınırsızdır. İnsan zihin - bedeninin enerjetik ve fizyolojik işlevleri en uygun etkinliklerinde çalışırlar. 'Yokluk'ta rahatsızlık, hastalık, duygusal uyumsuzluk ve zihinsel bulanıklık bulunmaz. Oluşun bu saf halinde doğallık, masumluk ve bir çocuğun tam canlılığı bulunur.

Bu hale eğitimin durağan ve yarı hareketli alıştırmalarıyla ulaşılır. Yarı hareketli alıştırmalar beş evre modelinin ilkelerine göre tasarlanmıştır ve birbirleriyle çiftler halinde ilişkilenen on iki iç organın işlevlerine yöneliktir. Durağan yapılan yokluk alıştırması canlılığı arttırır, geliştirir. Sistemin genel etkisi, bedenlerimizdeki can akışlarını arttırıp güçlendirmesi ve uyumu yeniden kurmasıdır.

 

INTERNA 3. Taici ve Çigong Buluşması

INTERNA herkesi Tai Chi ve Qigong festivaline davet ediyor. 3. TAI CHI ve QIGONG BULUŞMASI (31 Mayıs-3 Haziran 2018. Özdere - İzmir).

Ülkemizde içsel sanatlar gündeminin bir standardı haline gelen ve artık gelenekselleşen buluşma festivalimiz her sene büyüyerek devam ediyor. Geçen yıllardaki buluşmalarımızın görmüş olduğu yoğun ilgi üzerine bu sene de doyurucu içerikle her kesimden katılımcıyı, beklentilerini karşılayacak şekilde daha da iyileştirilmiş şartlarda ağırlamayı hedefliyoruz. Türkiyemizde her geçen gün daha fazla insan tarafından ilgi duyulan Tai Chi ve Qigong’un ülkemizdeki geniş katılımlı ilk ve tek etkinliği olan buluşmanın üçüncüsü 31 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında İzmir Özdere, Aria Claros Hotel’de gerçekleşecektir.

3 gece, 4 gün sürecek ve daha önceden bir deneyim gerektirmeyen bu etkinlikte deniz havasında, Tai Chi ve Qigong alanında onlarca farklı paylaşımcının derslerine ve sunumlarına katılabilecek, çeşitli Tai Chi enstrümanlarıyla tanışacak, karşılıklı sohbet, uzak doğu kaligrafisi ve çay seremonisi gibi faaliyetlere katılabilecek, bireysel seanslardan faydalanma imkanı bulabileceksiniz. Şimdiden ajandanıza notunuzu almanızı ve erken rezervasyon fiyat indirimi fırsatını kaçırmamanızı öneriyoruz.

İNDİRİMLİ ÜCRET FIRSATINDAN FAYDALANIN!..

3. INTERNA Tai Chi & Qigong Buluşması

Tarih: 31 Mayıs-3 Haziran 2018
Yer: İzmir Özdere, Aria Claros Hotel. www.ariaclaros.com
İndirimli Ücret: 870 TL (2 kişilik odalarda kişi başı 3 gece, 4 günlük katılım, HERŞEY DAHİL konaklama, 15 Nisan Haziran tarihine kadar yapılacak rezervasyonlar için geçerlidir. Odada tek başına kalmak isteyenler için indirimli ücret 1065 TL'dir. Etkinlik için farklı oda tipleri ve fiyat imkanı bulunmaktadır. Ancak geç rezervasyonlarda dilediğiniz tipte boş oda bulamayabilirsiniz. Detayları aşağıda bulacaksınız.

REZERVASYON
Rezervasyon yaptırmak için Hotel Aria Claros (www.ariaclaros.com - 0232 797 6363) ile iletişime geçip "interna" rumuzu ile istediğiniz oda tipi için rezervasyon yaptırabilirsiniz.
*** ÖNEMLİ: Eğer bir INTERNA üyesi ile Tai Chi veya Qigong çalışıyorsanız ilave avantajlar için rezervasyon yaptırmadan önce mutlaka kendisiyle temasa geçiniz. INTERNA üyelerinin listesini görmek için www.interna.org/tr/interna-paylasimcilari

ÖNEMLİ NOTLAR
Kampa katılım için deneyim gerekmemektedir. Kampa istisnasız herkes katılabilir. Etkinliğin tamamı yerine günlük bazda da katılım mümkündür. Birden fazla kişilik oda için rezervasyon yaptırdıysanız otele giriş esnasında, odayı paylaşacağınız kişiyle organize olarak oda kaydınızı birlikte yaptırmanız gerekmektedir. Birlikte kalacağınız kişiyi otele bildirmemeniz halinde otel herhangi bir katılımcıyla sizi aynı odaya yerleştirme yoluna gidecektir. Yanınızda her hava şartına uygun giysi getirmenizi öneriyoruz.

Bilgi için: (216) 330 1030 - (553) 215 5263 - interna@interna.org

ULAŞIM
Etkinlik mekanına en etkin ulaşım yöntemi havayolu ya da özel araçladır. Havaalanından otele ulaşım 30 dk mesafede olup toplu taşıma araçlarıyla ulaşmak mümkündür. Ulaşımla ilgili detaylı bilgi yine buradan paylaşılacaktır. Harita için https://goo.gl/maps/p2H48kUCxcr

PROGRAM
Buluşmamız, INTERNA Platformu üyesi 20'ye yakın deneyimli paylaşımcının yer alacağı onlarca uygulamalı ders, atölye, sunum, etkinlik, gösteri ve soru-cevap oturumlarından oluşmaktadır. Etkinliğimizde dersler günün çok erken saatlerinde başlayıp geç vakte kadar devam edecektir. Herkes neredeyse aralıksız sürecek etkinliklerden dilediğine katılabilir ya da otelin sunduğu imkanların tadını çıkarmayı tercih edebilir.

Program içerikleri kesinleştiğinde yayınlanacaktır.

FİYAT TABLOSU
Fiyatlar herşey dahil konseptinde kişi başı konaklama, etkinliklere katılım ücreti içindir ve KDV dahildir.

15 Nisan'a kadar erken rezervasyonlar:
İki kişilik oda: 870 TL (günlük: 290 TL)
Çift kişilik tek yataklı oda: 825 TL (günlük 280 TL)
4 kişilik oda*: 705 TL (günlük 240 TL)
Tek kişilik oda: 1065 TL (günlük 360 TL)

15 Nisan'dan sonraki rezervasyonlar:
İki kişilik oda: 960 TL (günlük: 320 TL)
Çift kişilik tek yataklı oda: 915 TL (günlük 310 TL)
4 kişilik oda*: 795 TL (günlük 270 TL)
Tek kişilik oda: 1155 TL (günlük 390 TL)

*) 2 ayrı oda ve 1 banyo

Otelde konaklamadan günübirlik katılım: 200 TL/gün

 

 

Güncel çalışma planını Çalışma Planı başlıklı sayfaya giderek öğrenebilirsiniz.

 

 

Sitemize bir Belgelik sayfası ekledik.

 

 

"Facebook"ta grubumuz var:
https://www.facebook.com/groups/274421069249285/
Ayrıca 2015 yılının Mart ayında bir sayfamız oldu:
https://www.facebook.com/vadiruhusayfasi

 

 

Çalışmaların gün ve saatleri için lütfen Çalışma Planı sayfasına, katılım tutarlarını öğrenmek için Katılım Tutarları sayfasına bakınız.

Çalışmalara katılma kararı vermeden önce lütfen Çalışma Planı sayfasındaki 'Çalışmalara Katılacak Dostların Dikkatine ...' başlıklı metni okuyunuz, önemlidir.

Vadi Ruhu Çigong Okulu'nun eğitim verdiği yerlerin adreslerini çalışmalara katılmaya karar vermeniz durumunda lütfen sorarak öğreniniz.

Hızlı iletişim için yüz bankasındaki (facebook) Vadi Ruhu Çigong Okulu adlı gruba üye olabilirsiniz. Üye olurken lütfen gerçek ad ve soyadınızı belirtiniz.

 

 

İletişim Formu